Grand Prix d’Horlogerie de Geneve 2018

Ruszyła 18. edycja najważniejszych zegarkowych nagród roku. Genewskie „Oscary” wyłonią laureatów spośród 72 czasomierzy nominowanych w 12 konkursowych kategoriach.

Tak się jakoś złożyło, że tegoroczne Grand Prix d’Horlogerie de Genève wystartowało dokładnie wtedy, kiedy nasz Zegarek Roku (nie porównujemy oczywiście obu wydarzeń). GPHG wyłoni najciekawsze zegarkowe debiuty już po raz 18., z finałową galą transmitowaną online 9 listopada, prosto z Théâtre du Léman.

TAG Heuer Monaco Bamford
TAG Heuer Monaco Bamford

12 konkursowych kategorii tegorocznego GPHG, w tym nowe pokroju „Challenge” i „Audacity”, prezentuje łącznie 72 czasomierze, zgłoszone do konkursu przez marki, a następnie wybrane przez międzynarodowe, 30-osobowe jury pod przewodnictwem Aurela Bacsa z domu aukcyjnego Phillips.

Cała kolekcja nominowanych zegarków tradycyjnie już zostanie zaprezentowana kolekcjonerom i pasjonatom zegarmistrzostwa na specjalnych wystawach w Wenecji, Hong Kongu, Singapurze i Genewie. Nagrodzone na początku listopada modele będą wystawione 16 listopada w Wiedniu.

Singer Reimagined Track 1 Hong Kong Edition
Singer Reimagined Track 1 Hong Kong Edition

Pełną listę nominowanych zegarków plus więcej informacji o GPHG 2018 znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia TUTAJ.

A my tymczasem przypominamy, że trwa 9. edycja „Zegarka Roku” CH24.PL. Głosować na swoich faworytów możecie TUTAJ.