Debel Frystenberg – Matkowski i Maurice Lacroix

Eksportowy polski debel Mariusz Frystenberg – Marcin Matkowski nawiązał współpracę z jednym z warszawskich salonów jubilerskich. Jej owocem jest stworzenie limitowanego zegarka Maurice Lacroix Pontos Rectangulaire Chronograph.

foto: od Czasu do Czasu
foto: od Czasu do Czasu

Konferencja połączona z oficjalną prezentacją czasomierza odbyła się 22 września w salonie „odCzasu doCzasu” w warszawskich Złotych Tarasach. To właśnie ten salon, prowadzony przez Władysława Mellera, został partnerem deblistów. Ścisły związek świata zegarkowego i tenisowego, podkreślony został wyraźnie przez obu graczy. Marcin Matkowski okazał się pasjonatem zegarmistrzostwa i kolekcjonerem. Współpraca, która skupiać się ma na wsparciu zawodników oraz popularyzacji zarówno tenisa, jak i czasomierzy, jest wyjątkowa w swej formie. O jej wyjątkowości stanowi sposób, w jaki powstał dedykowany zawodnikom model Maurice Lacroix. Jest to pierwszy w naszym kraju zegarek stworzony poprzez tzw. „tuning” zegarmistrzowski. Przygotowanych zostanie 50 indywidualnie numerowanych egzemplarzy.

foto: od Czasu do Czasu
foto: od Czasu do Czasu

Limitowany Maurice Lacroix „Frystenberg – Matkowski” został spersonalizowany pod kątem deblowej pary. Małą tarczę sekundnika zastąpiono szarą tarczką z inicjałami F i M oraz logo deblistów. Przeszklony dekiel ozdobiony został imionami i nazwiskami zawodników oraz słowem „dziękujemy”. Dodatkowo na deklu wygrawerowany jest numer każdego egzemplarza. Specjalnym dodatkiem do zegarka jest wyjątkowy certyfikat. Będzie on każdorazowo wypisywany ręcznie przez obu zawodników w miejscu, w którym akurat będą się znajdować. Treść umieszczonej w nim dedykacji będzie indywidualnie ustalana z klientem.

Zegarek Maurice Lacroix Pontos Rectangulaier Chrongraph jest wyposażony w popularny automatyczny kaliber Valjoux 7750 z funkcją chronografu oraz wskazaniem daty. Koperta, mierząca 38.2×42.8mm, wykonana jest z tytanu, i zwieńczona szafirowym szkłem z wewnętrzną powłoką antyrefleksyjną. Wodoszczelność określono na 50 metrów (5 ATM). Zegarek dostępny jest na gumowym pasku z logo marki i zapięciem tytanowym na trzpień.

Maurcie Lacroix Pontos Rectangulaire Chronograph „F &M” dostępny jest jedynie w salonie „odCzasu doCzasu” – Złote Tarasy w Warszawie.

zdjęcia: odCzasu doCzasu
tekst relacji: Łukasz Doskocz