Certina DS Action Diver Titanium [cena]

Kolejną nowością Certiny, którą mieliśmy okazję zobaczyć podczas tegorocznej prezentacji w Warszawie jest DS Action Diver Titanium. To tytanowa wersja bardzo dopracowanego nurka, recenzowanego niedawno na CH24.PL.

Można śmiało stwierdzić, że Certina to marka potrafiąca robić zegarki sportowe i świetnie łącząca sport z klasycznym stylem. Jedna z jej flagowych kolekcji – DS Action – z jednej strony proponuje zegarki casualowe, proste i do założenia na prawie każdą okazję, z drugiej daje nam rasowe divery z certyfikatem ISO 6425, zaświadczającym, że mamy do czynienia z profesjonalnymi narzędziami do eksploracji głębin.

Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy
Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy

DS Action Diver Titanium nie różni się wiele od stalowej wersji tego samego modelu, aczkolwiek zastosowanie tytanu jako budulca koperty i bransolety całkowicie go zmienia. Osobiście bardzo lubię tytanowe zegarki ze względu na lekkość, kolor i hipoalergiczność. Tytan jest również „ciepłym” metalem – bardzo szybko przejmuje temperaturę ciała, więc w trakcie mrozów nie czuć, że zegarek jest zimny. Przy tym gabarycie duże znaczenie ma również waga – tytan okazuje się lżejszy od stali o około 40%, więc jeśli ktoś nie lubi nosić na nadgarstku kowadła, to materiał idealny.

Certina – prezentacja nowości 2019
Certina – prezentacja nowości 2019

Koperta nowej Certiny ma średnicę 43 mm, jest wykończona szczotkowaniem oraz polerowana na krawędziach. Pierścień nurkowy z aluminiową, szarą wkładką obraca się bardzo precyzyjnie i oczywiście tylko w jedną stronę (przeciwnie do ruchu wskazówek), jak na divera przystało. Dokręcaną koronkę chroni podwójna uszczelka na wałku, co wpływa na klasę wodoszczelności (300 metrów). Od spodu kopertę zamknięto pełnym deklem z emblematem żółwia, który jednocześnie jest znakiem charakterystycznym zarówno Certiny jak i systemu DS.

Pod szafirowym szkłem z podwójnym antyrefleksem znajdziemy dopasowaną kolorystycznie tarczę koloru grafitowego, wykończoną szlifem słonecznym. Duże i wyraźne indeksy oraz wskazówki – dla zapewnienia widoczności w ciemności – wypełniono substancją Super-LumiNova. Dość monochromatyczny wygląd całości złamany jest przez czerwoną, smukłą wskazówkę sekundową, która ożywia nieco wszechobecną szarość. Na godzinie 3 znajduje się nieduże okienko datownika.

Model DS Action Diver zasila Powermatic 80 – mechanizm zapewniający 80-godzinną rezerwę chodu (weekend friendly) oraz dobre parametry pracy dzięki zastosowaniu kompozytowego wychwytu. Werk zamknięty jest w wewnętrznej kopercie, która zapewnia częściową antymagnetyczność. Swoją drogą wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości Powermatic 80 będzie stosowany we wszystkich zegarkach Certiny.

Czasomierz zamocowany jest na solidnej, tytanowej bransolecie, której ogniwa składają się z trzech elementów. Zapięcie zatrzaskowe posiada przedłużkę nurkową, świetnie sprawdzającą się jako mikroregulacja.

Certina DS Action Diver Titanium
Certina DS Action Diver Titanium

Niedawno miałem okazję recenzować wersję stalową tego zegarka na gumowym pasku (patrz TUTAJ) i przyznam szczerze, że gdyby przyszło mi wybierać pomiędzy tymi dwoma modelami – miałbym ogromny problem. Niby to te same zegarki, ale kładąc je obok siebie wyglądają, jakby były z dwóch zupełnie różnych kolekcji. Na szczęście łączy je jedno – świetne wykonanie oraz bardzo przemyślany, w sumie klasyczny (nurkowy) design, którego nie da się nie lubić. Tytanowy DS Action Diver wyceniony został na 3 990 PLN.

Certina DS Action Diver Titanium

Producent Certina
Nazwa modelu DS Action Diver Titanium
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Powermatic 80
Rezerwa chodu (h) 80
Tarcza szara
Koperta tytan
Średnica (mm) 43
Wodoszczelność 300m
Pasek bransoleta
Cena (PLN) 3990