Nomos At Work – zegarki idealne „do biura” [dostępność, cena]

Seria 14 referencji opartych na modelach Tangente, Metro, Orion i Metro zaprojektowana została z myślą o zegarkach idealnych do pracy za biurkiem. Wszystkie mają manufakturowy kaliber automatyczny i powiększone gabaryty.

Podciąganie nowego zegarkowego projektu pod filozofię o czasomierzach idealnych do biura może być nieco naciągane, ale Nomosowi można ten mały marketingowy wybieg wybaczyć – zwłaszcza, że poza tym to projekt ze wszech miar udany. 14 nowych zegarków w powiększonych kopertach i z kilkoma ciekawymi cyferblatami znakomicie uzupełnia kolekcję Nomosa i powinno zadowolić malkontentów takich jak ja.

Nowe referencje kolekcji umownie nazwanej „At Work” oparto na istniejących już w portfolio marki modelach: okrągłych Tangente, Orion i Metro oraz kwadratowym Tetra. Wszystkie urosły do i tak całkiem stonowanych 39mm (właściwie to 38.5 mm, ale 39 zwyczajnie lepiej pasuje do nazwy), które powinny wreszcie ucieszyć tych, którzy dotychczas narzekali na Nomosową rozmiarówkę. Kwadratowa Tetra ma 33 x 33 mm. Dla koneserów przygotowano również opakowaną w kopertę z 18ct różowego złota wersję modelu Metro.

Nomos At Work Tangente silvercut
Nomos At Work Metro silvercut
Nomos At Work Orion silvercut
Nomos At Work Tetra silvercut

W czterech referencjach pojawi się efektownie wyglądająca, szczotkowana tarcza „silvercut”. Jej poprzeczny wzór uzyskiwany jest w dziewięcioetapowym procesie powlekanej złotem i rodowanej powierzchni, która finalnie ma srebrno-stalowy kolor. Dla tradycjonalistów pozostawiono klasyczny granat albo biel i konserwatywną kompozycję centralnych wskazówek (godzinowej i minutowej) oraz małego sekundnika na godz.6.

Nomos At Work Metro Rosegold neomatik 39
Nomos At Work Metro Rosegold neomatik 39
Nomos At Work Orion neomatik 39
Nomos At Work Orion neomatik 39

W kopertach całej czternastki pracuje manufakturowy, Nomosowy kaliber automatyczny DUW 3001 (43h rezerwy chodu). Pisaliśmy o nim więcej i w szczegółach TUTAJ.

Zegarki dostępne są już w salonach oferujących markę Nomos i w firmowym sklepie online. Ceny wahają się od 2.800EUR (~11.660PLN) za Tangente ze srebrną tarczą do 3.180EUR (~13.240PLN) za Metro w wersji „silvercut” i wreszcie 7.200EUR (~29.985PLN) za Metro w złocie.

Nomos At Work
Nomos At Work