Longines La Grande Classique – damski klasyk z niebieską tarczą [cena]

Płaski, smukły, klasyczny, o nieprzemijającej urodzie – zegarek La Grande Classique to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki Longines. W tym roku jest dostępny w wersji z modną, ciemnoniebieską tarczą.

W firmie Longines tradycja ma znaczenie, a pewne rzeczy pozostają w niezmienionej formie przez wiele lat. Przykładem jest uskrzydlona klepsydra, zdobiąca każdy zegarek tej marki od 1874 roku. Co ciekawe, logo zostało wprowadzone po to, aby klienci mogli odróżnić oryginalne modele od pojawiających się coraz częściej podróbek. Kiedy pierwsze zegarki z napisem „E. Francillon Longines Suisse” opuściły fabrykę, wieść o niezawodnych i precyzyjnych czasomierzach szybko się rozniosła. Dlatego wielu rzemieślników, nie tylko z okolicy, zaczęło robić tańsze imitacje. Skutecznym środkiem zwalczającym pojawiające się podróbki okazał się znak towarowy zarejestrowany w Szwajcarskim Instytucie Własności Intelektualnej oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Dzięki zapobiegliwości właściciela firmy Longines, uskrzydlona klepsydra jest dzisiaj najstarszym znakiem towarowym na świecie, który pozostał w niezmienionej formie.

Longines La Grande Classique
Longines La Grande Classique

Model La Grande Classique ma wprawdzie krótszą historię, bo kolekcja istnieje od 1992 roku, lecz jego ponadczasowy, elegancki styl od wielu lat nieodłącznie kojarzy się z marką Longines.

W najnowszej wersji, La Grande Classique wciąż otrzymał tę samą, smukłą kopertę i minimalistyczną tarczę, na której widać tylko wskazówki oraz indeksy godzinowe lub delikatne, rzymskie cyfry. Firma oferuje też wariant biżuteryjny z pierścieniem wysadzanym 36 lub 44 brylantami i brylantowymi indeksami godzinowymi. W tym roku tarcza ma modny, ciemnoniebieski kolor, który idealnie pasuje do klasycznego stylu tej kolekcji. Ozdobiono ją szlifem słonecznym, więc ładnie błyszczy w każdym świetle. Podobnie jak polerowana, stalowa koperta, która ma średnicę 24 mm, 29 mm, 36 mm lub 37 mm. Swój płaski, smukły kształt obudowa zawdzięcza niekonwencjonalnej konstrukcji, w której uszy służące do mocowania paska tworzą całość z deklem (to rozwiązanie marka Longines zgłosiła do opatentowania).

Longines La Grande Classique
Longines La Grande Classique
Longines La Grande Classique
Longines La Grande Classique

Do koloru tarczy pasuje też odcień paska uszytego ze skóry aligatora. La Grande Classique jest dostępny także na eleganckiej, stalowej bransolecie, dzięki której zyskuje bardziej biżuteryjny charakter. Klientki mają do wyboru wersje kwarcowe oraz jedną mechaniczną (z mechanizmem automatycznym). Ta ostatnia jest opakowana w największą kopertę. Ceny: od 3.680PLN do 11.660PLN.

Longines La Grande Classique

Producent Longines
Nazwa modelu La Grande Classique
Mechanizm z automatycznym naciągiem, kwarcowy
Tarcza niebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 24, 29, 36 lub 37
Pasek skórzany, bransoleta