Longines Future Tennis Aces 2017 – eliminacje zakończone

Jak co roku, Longines w organizowanym w Polsce turnieju tenisowym wyłonił zwycięzcę, który będzie reprezentował nasz kraj na międzynarodowych zawodach młodych talentów w Paryżu. Te rozgrywane są w trakcie trwania wielkoszlemowego French Open.

Longines Future Tennis Aces to organizowany przez markę Longines turniej młodych talentów, który obejmuje raz juniorów, raz juniorki, ale zawsze są to zawodnicy w wieku poniżej 13 lat. Zwycięzca – poza niezapomnianą przygodą – może liczyć na stypendium od marki Longines, pozwalające rozwijać sportową pasję do 16 roku życia. Do tej pory w finałach udział brali przedstawiciele 16 krajów, ale rosnąca popularność LFTA sprawiła, że w 2017 roku grono powiększy się o 4 kolejne.

LFTA 2017 - zawodnicy
LFTA 2017 – zawodnicy

Jako że w 2016 roku konkurs obejmował dziewczynki, w tym roku o stypendium powalczą chłopcy. Najlepszego zawodnika z Polski wyłoniono w turnieju rozegranym 8 i 9 kwietnia 2017 w podwarszawskim klubie Europejskie Centrum Tenisa. Spośród ośmiu startujących osób zwycięzcą okazał się Martyn Pawelski z klubu KS Mostostal Zabrze i to on będzie reprezentował nasz kraj w finałach LFTA w Paryżu (1 – 3 czerwca).

LFTA 2017 - Martyn Pawelski
LFTA 2017 – Martyn Pawelski

Gratulujemy i trzymamy kciuki!