Corum Heritage La Grande Vie

Klasyczny wygląd, elementy kojarzone z tradycyjnym zegarmistrzostwem i stylistyka retro – to wszystko przyprawione mocnym akcentem kolorystycznym. Zegarek z nowej serii La Grande Vie pojawia się w trzech elektryzujących wersjach.

Miłośnikom zegarków, marka Corum kojarzy się z trzema seriami: słynnym, klasycznym modelem Golden Bridge z charakterystycznym, pionowo ułożonym mechanizmem widocznym pod przezroczystą tarczą, inspirowanym regatami, sportowym Admiral (kiedyś Admiral’s Cup) oraz oryginalnym zegarkiem Bubble z bardzo wypukłym szkłem, przypominającym mydlaną bańkę (stąd jego nazwa). W tym roku, firma wprowadziła nową serię o nazwie La Grande Vie (jest częścią kolekcji Heritage), której wzornictwo odwołuje się do wyglądu zegarków produkowanych przez Corum w latach 50. XX w. Inspiracje przeszłością widać w ponadczasowym, klasycznym wyglądzie modelu La Grande Vie: wąskich, bardzo wydłużonych indeksach godzinowych, wskazówkach typu dauphine (zwężające się, kształtem przypominające wydłużony romb) i podziałce minutowej widocznej na obrzeżach tarczy. Odniesieniem do przeszłości jest też brak datownika (kiedyś dużo mniej popularnej funkcji dodatkowej) oraz znajdujący się w dolnej części tarczy, stylizowany napis „La Grande Vie”.

Corum Heritage La Grande Vie
Corum Heritage La Grande Vie
Corum Heritage La Grande Vie
Corum Heritage La Grande Vie
Corum Heritage La Grande Vie
Corum Heritage La Grande Vie

Tę spokojną klasykę przełamują mocne kolory – zegarek jest dostępny w trzech wariantach: z tarczą w kolorze intensywnej czerwieni, elektryzującej zieleni lub mocnego chabru. Każda z wersji pięknie mieni się w świetle, dzięki czemu kolor wydaje się jeszcze intensywniejszy. Ten oryginalny efekt powstał dzięki tzw. szlifowi słonecznemu, którym jest ozdobiona tarcza. Uwagę zwraca jeszcze jeden element – klucz widoczny na godz. 12 (pojawia się w powiększonej formie, zastępując tradycyjne logo marki, czyli nazwę Corum z umieszczonym nad nią kluczem).

Corum Heritage La Grande Vie
Corum Heritage La Grande Vie

Prawdopodobnie projektantom tego modelu zależało na tym, aby zegarek bardzo się wyróżniał, dlatego oprócz tarczy w mocnym kolorze, La Grande Vie ma też dużą kopertę (średnica aż 42 mm). Co zaskakujące w klasycznych modelach, obudowa jest zrobiona z tytanu (a nie stali lub metalu szlachetnego), więc jej odcień różni się od srebrzystego koloru stali. Zegarek ma wskazania godzin i minut, za które odpowiada automatyczny mechanizm (kaliber SW 300) z 42-godzinną rezerwą chodu, widoczny pod przezroczystym deklem z szafirowego szkła.

W każdej z wersji, pasek jest uszyty ze skóry cielęcej imitującej skórę krokodyla i kolorystycznie pasuje do odcienia tarczy.

Corum Heritage La Grande Vie

Producent Corum
Nazwa modelu Heritage La Grande Vie
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu SW-300
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza czerwona, zielona lub niebieska
Koperta tytan
Średnica (mm) 42
Pasek skórzany