The Royal Oak Book

Z okazji 40-tych urodzin legendarnego Royal Oaka manufaktura Audemars Piguet przygotowała specjalny, 300-stronnicowy album opisujący całą, liczącą sobie 4 dekady historię jednego z najważniejszych sportowych czasomierzy w dziejach.

Autorami liczącej sobie 300 stron publikacji są Martin Wehrli (dyrektor Muzeum Audemars Piguet) i Heinz Heimann. Dostępna w 7 językach (angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim i chińskim) publikacja to 137 lat historii manufaktury z Le Brassus, ze szczególnym uwzględnieniem legendarnej kreacji Geralda Genty – modelu Royal Oak.

„Książka powstała jako hołd dla twórcy RO – Geralda Genty, ale również jako ukłon w stronę wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy przyczynili się do jego sukcesu i wreszcie jako deklaracja obiecującej przyszłości” – Jasmine Audemars, prezydent rady nadzorczej AP.

Prezentacja książki zbiegła się z jeszcze jednym wydarzeniem celebrującym okrągłe urodziny flagowego modelu AP – międzynarodowym tourne/wystawą poświęconą 40 latom z Royal Oak. Zainaugurowana w marcu w Nowym Jorku ekspozycja historycznych modeli RO odwiedzi kolejno Mediolan, Paryż, Pekin, Singapur i Dubaj. Kosztującą równe 100EURO książkę będzie można kupić podczas każdej z tych wystaw oraz w wybranych księgarniach w każdym z miast goszczących wystawę.

40th Anniversary Exhibition – New York

Źródło: Audemars Piguet
Opracowanie: Łukasz Doskocz