RADO True Thinline w Warszawie

Kolekcja ultrapłaskich, ceramicznych czasomierzy zadebiutowała w portfolio marki RADO. Miejscem prezentacji zegarków była Warszawa.

Nowoczesne, utrzymane w idealnie korespondującej z kolorami zegarków – czerni i bieli – wnętrza studia Space w centrum Warszawy, były 13 września miejscem oficjalnej prezentacji w Polsce czasomierzy RADO True Thinline (najcieńszych zegarków ceramicznych na świecie). Imprezę swoją obecnością uświetnił Hans-Ruedi Marti – Regional Sales Manager – w towarzystwie polskiej ekipy RADO oraz Swatch Group.

Zbigniew Przybyszewski, Helena Szczuka, Marek Lis, Julia Tomaszewsky, Hans-Ruedi Marti, Magdalena Polańska
Ekipa RADO
Magdalena Polańska, Marek Lis, Grażyna Torbicka, Hans-Ruedi Marti
Magdalena Polańska, Marek Lis, Grażyna Torbicka, Hans-Ruedi Marti
event RADO
event RADO

Prezentowane czasomierze można określić mianem bardzo płaskich, wygodnych, nowoczesnych i minimalistycznych w bezbłędnie rozpoznawalnym stylu RADO. Cechą charakterystyczną tegorocznych modeli, oprócz ich gabarytów (grubość kopert waha się między 4.9 a 7.75mm), jest będąca skąd inąd znakiem rozpoznawczym marki ceramika, zestawiona w niektórych modelach ze złotem i diamentami. W kolekcji True Thinline wykorzystany został spiek ceramiczny o twardości rzędu 1250Hv. Z materiału tego – w kolorze białym lub czarnym – wykonano koperty, zapięcia kauczukowych pasków i bransoletę jednego z modeli.

W kopertach (średnicy 30, 39 lub 40mm) pracują dwa rodzaje mechanizmów. W dwóch mniejszych wariantach damskich napędem są kwarcowe kalibry ETA 282.001 i 201.001. Największy w kolekcji model dedykowany panom (choć śmiało można by go przypisać do kategorii unisex) wyposażono w automatyczny mechanizm ETA 2892A2 z 42-godzinną rezerwą chodu. Wszystkie mechanizmy oferują czas odmierzany za pomocą jedynie dwóch wskazówek: godzinowej i minutowej (bez sekundnika czy daty).

True Thinline
True Thinline

Można powiedzieć, że True Thinline to typowe, choć z pewnych względów innowacyjne RADO. Firma od dawna stawia na ceramikę wykorzystywaną w prostym, minimalistycznym wzornictwie i nie inaczej jest w tym przypadku.

„Kolekcja True Thinline jest dowodem dominacji marki RADO w kategorii zegarków ceramicznych” – Marek Lis; Brand Manager RADO.

Opracowanie: Łukasz Doskocz
Zdjęcia i materiały pomocnicze: RADO