Certina DS Action Lady

Trudno obok tego modelu przejść obojętnie, bo charakteru mu nie brakuje. Nie licząc dynamicznego, sportowego wyglądu (w końcu został zaprojektowany dla miłośniczek sportów wodnych) ma kilka cech, które nie tylko kojarzą się z zegarkami do nurkowania, lecz także świetnie sprawdzą się nad i pod wodą. Oto DS Action Lady.

Marka Certina kojarzy się z zegarkami o sportowym zacięciu i literami DS w nazwie (skrót od Double Security, czyli „podwójnego zabezpieczenia”, które odnosi się do systemu chroniącego mechanizm). Skojarzenia ze sportem i wytrzymałością też nie są przypadkowe, ponieważ nazwa Certina pochodzi od łacińskiego słowa „certus” oznaczającego „pewny”. Synonimem wyjątkowej odporności stała się skorupa żółwia: jej symbol zdobi dekle wszystkich modeli tej marki.

Certina DS Action Lady
Certina DS Action Lady

Zacznijmy więc od „sportowych osiągów” nowego DS Action Lady. Zegarek jest opakowany w stalową kopertę (średnica 34,3 mm) z wyraźnie zaznaczonymi matowymi i polerowanymi powierzchniami. Sporą wodoszczelność (300 m) gwarantują kopercie m.in. zakręcana koronka z dodatkowym zabezpieczeniem oraz zakręcany dekiel. Jest też inny ważny element – jednostronnie obrotowy pierścień, który może służyć do nurkowania. O sportowym charakterze modelu DS Action Lady świadczą także motyw fali widoczny na tarczy i kopercie oraz masywne indeksy godzinowe i wskazówki pokryte dużą ilością masy świecącej (dzięki temu wskazania są czytelne w każdych warunkach, nawet w ciemności). Wszystko jest tu wyraźnie zaznaczone i podporządkowane dobrej czytelności, a tę dodatkowo poprawia powłoka antyrefleksyjna, naniesiona z obu stron na szafirowe szkło. Za wszystkie wskazania odpowiada dokładny mechanizm kwarcowy ETA Precidrive™ z funkcją EOL (wskaźnik zużycia baterii), który ma certyfikat chronometru wydany przez COSC.
Interesująco wygląda zwłaszcza wersja z czarną tarczą, której niejednolitą strukturę tworzy kilkadziesiąt mieniących się kryształków.

Certina DS Action Lady
Certina DS Action Lady

Błyszczące i matowe powierzchnie powtarzają się na stalowej bransolecie zrobionej ze szczotkowanej i polerowanej stali. Podobnie jak w większości zegarków dla nurków, bransoleta modelu DS Action Lady ma dodatkowy element pozwalający na jej przedłużenie (można założyć zegarek na piankę nurkową). Oprócz wersji z bransoletą, jest też dostępny wariant z białym lub czarnym paskiem z gumy. Zegarek DS Action Lady trafi do sprzedaży we wrześniu.