Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Lady [cena]

Ocean, Sunset, Palm Tree i Sand – to nie są nazwy egzotycznych drinków, lecz nazwy czterech, „egzotycznych” wersji modelu Patravi ScubaTec Lady. Każda z nich ma kauczukowy pasek w oryginalnym, landrynkowym kolorze.

W swojej najnowszej kolekcji, firma Carl F. Bucherer pokazuje dość luźne podejście do użycia pasteli. Nie ma tu mowy o typowym postrzeganiu słodkich kolorów, tj. klasycznej tarczy zrobionej z masy perłowej w lukrowym odcieniu. Jest za to intrygująco i zawadiacko. Z jednej strony sportowy wygląd i cechy zegarka dla nurków, a z drugiej pastelowy pasek.

Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Lady
Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Lady

Patravi ScubaTec Lady ma solidną, stalową kopertę o średnicy 36,5 mm i wodoszczelności do 200 m. Jest wykończona ceramicznym pierścieniem i dużą, zakręcaną koronką. Jak w każdym zegarku dla nurków, pierścień obraca się tu w jednym kierunku i ma wyraźnie zaznaczoną podziałkę dla pierwszych 15 minut oraz charakterystyczny, świecący punkt na godz. 12 (to pozwala na dokładne zmierzenie czasu nurkowania). Wygląd tarczy też jest dostosowany do potrzeb nurka: są tu więc pogrubione indeksy godzinowe i szerokie wskazówki, które w ciemności świecą na jasnoniebiesko (pokrywa je gruba warstwa masy świecącej). Dodatkowo, czytelność wskazań poprawia też powłoka antyrefleksyjna na szafirowym szkle (szkło jest nią pokryte od środka i na zewnątrz). Z wodą kojarzy się również oryginalny wzór na białej tarczy przypominający swoim wyglądem morskie fale. W stylu nadmorskich klimatów, a dokładnie klimatów nadmorskich kurortów są utrzymane nowe, kauczukowe paski w landrynkowych kolorach. Ich nazwy: Palm Tree (zielony odcień), Ocean (jasnoniebieski), Sand (pudrowy róż) i Sunset (koralowy) kojarzą się z latem i wakacyjną atmosferą.

Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Lady
Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Lady

Patrząc na zegarek Patravi ScubaTec Lady nasuwa się pytanie: sportowy czy codzienny? Jednak biorąc pod uwagę fakt, że snikersy nosimy prawie na każdą okazję, sportowy zegarek można uznać za praktyczny dodatek uzupełniający codzienną stylizację. Zwłaszcza, że ten model jest czymś więcej niż tylko modny gadżet. To zegarek z prawdziwego zdarzenia napędzany automatycznym mechanizmem (kaliber CFB 1950) z 38-godzinną rezerwą chodu i wskazaniami godzin, minut, sekund oraz datownikiem na godz. 3. Cena: ok. 4300 EUR (18 500 PLN).

Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Lady

Producent Carl F. Bucherer
Nazwa modelu Patravi ScubaTec Lady
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu CFB 1950
Rezerwa chodu (h) 38
Koperta stal
Średnica (mm) 36
Wodoszczelność 200m
Pasek gumowy