TAG Heuer Carrera Lady

Najbardziej znany model TAG Heuera – Carrera – tym razem opakowano w klasyczną kopertę o nieoczywistej konstrukcji, co bardzo odmłodziło jego wygląd. Poza tym, każda z nowych wersji zegarka ma całkiem inny charakter, więc marka uderza do klientek w różnym wieku.

Model Carrera jest uznawany za jeden z kultowych zegarków XX wieku. Doskonały projekt Jacka Heuera z 1963 r. był z czasem wielokrotnie odświeżany i zmieniany (dodawano lub rezygnowano z niektórych funkcji, np. stopera, nieodłącznego elementu pierwszej Carrery). W końcu powstała też wersja dla kobiet. Najnowsza Carrera Lady zawdzięcza swój wygląd serii Carrera Heuer 01 z 2015 r. i ma elegancką, klasyczną kopertę o średnicy 36 mm (rozmiar na tyle duży, że zegarek widać na damskim nadgarstku, a nie przytłacza swoją wielkością). Przy okazji warto wspomnieć parę słów na temat samej obudowy – ma oryginalną konstrukcję, ponieważ jest zrobiona z dziewięciu elementów (dekiel, środkowa część, pierścień oraz uszy to odrębne części), a nie z jednego kawałka. Taka forma pozwala na zastosowanie różnych materiałów oraz łączenie kolorów i niejednolitych powierzchni.

TAG Heuer Carrera Lady
TAG Heuer Carrera Lady
TAG Heuer Carrera Lady

Nowością są też zmienione uszy oraz szerszy, masywniejszy pierścień otaczający tarczę, dodające zegarkowi bardziej ekspresyjnego wyglądu. Widać, że projektant nowej Carrery Lady chciał odmłodzić ten znany model – indeksy godzinowe, wskazówki, a nawet okno datownika są w nim wyraźnie zaznaczone. Nawet wersja z białą tarczą z macicy perłowej i diamentowymi indeksami wygląda raczej sportowo, a nie klasycznie. Oprócz białej, Carrera Lady może mieć czarną tarczę z indeksami i wskazówkami w kolorze różowego złota lub granatową tarczę zestawioną z oryginalnym, dżinsowym paskiem. Najbardziej awangardowa wydaje się wersja „All Black” z czarną tarczą, antracytowymi wskazówkami i indeksami oraz czarnym paskiem.

TAG Heuer Carrera Lady
TAG Heuer Carrera Lady

Wskazówki i indeksy są pokryte masą świecącą (białą lub czarną masą Super-LumiNova), dzięki czemu wskazania są doskonale widoczne w ciemności. Po raz pierwszy, w damskich modelach użyto też specjalnych pasków – są zrobione z połączenia skóry i kauczuku, co gwarantuje ich dłuższą żywotność. Za wszystkie wskazania odpowiada mechanizm kwarcowy.