Longines Elegant – damski klasyk z granatową tarczą – Basel 2018

Modny, granatowy kolor plus proste, klasyczne wzornictwo – zegarek Elegant w tej wersji to przykład szlachetnego minimalizmu. Wszak elegancja, oprócz sportu, to od wielu lat motto marki Longines.

Obowiązujące do dzisiaj hasło reklamowe „Elegance is an attitude” zostało wprowadzone w latach 90. XX w. Pojawiło się w związku z panującą wtedy modą na styl art déco. W pierwszych kampaniach firma Longines wykorzystywała wizerunki legendarnych gwiazd: Audrey Hepburn i Humphreya Bogarta. Później w reklamach zaczęły pojawiać się gwiazdy, które były ambasadorami marki. Elegancja wciąż jest jedną z najważniejszych zasad, którymi kieruje się Longines, dlatego inspiracje nią widać w kilku firmowych kolekcjach. Chyba najbardziej zauważalne są w kolekcji Elegant. Zegarki z tej serii mają proste, prawie minimalistyczne tarcze i tradycyjne mechanizmy.

W tym roku Longines proponuje kilka wersji różnej wielkości, wszystkie z granatową tarczą – jednym z najmodniejszych kolorów (nie tylko) tego sezonu. Stalowa koperta wykończona delikatnym, wąskim pierścieniem ma średnicę 25, 29, 34,5, 37 lub 39 mm. Największa wersja jest uznawana za męską, jednak rozmiar 39 mm nie dyskwalifikuje jej jako model uniseks. Zegarek Elegant dyskretnie się błyszczy – stalowa koperta jest polerowana, a granatowa tarcza ozdobiona szlifem słonecznym, dzięki czemu mieni się nawet w sztucznym świetle. Wielbicielki minimalizmu wybiorą prawdopodobnie wersję z klasycznymi indeksami godzinowymi, która stylistycznie jest najbardziej neutralna. Zaś miłośniczkom typowo kobiecych wzorów marka Longines proponuje wariant z brylantowymi indeksami (ich ilość zależy od wersji). Przyszła właścicielka może też wybrać stalową bransoletę lub granatowy pasek uszyty ze skóry aligatora. Niezależnie od wielkości koperty, zegarek Elegant jest napędzany jednym z dwóch automatycznych mechanizmów zrobionych dla marki Longines na wyłączność przez znanego producenta, firmę ETA. Mechanizmy mają wskazania godzin, minut, sekund i datownika. W wersjach z mniejszymi kopertami rezerwa chodu wynosi 40 godzin, natomiast w wariantach, których obudowa ma średnicę 34,5 mm, 37 mm lub 39 mm rezerwa jest dłuższa (64 godziny).

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Longines Elegant

Producent Longines
Nazwa modelu Elegant
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Tarcza granatowa
Koperta stal
Średnica (mm) 25, 29, 34,5, 37 lub 39
Pasek skórzany, bransoleta