Piaget Possession – SIHH 2018

Nowa kampania reklamowa kręcona na Ibizie, z nową twarzą w roli głównej – słynną modelką Doutzen Kroes oraz nowe, różnokolorowe wersje, w których złoto lub stal są połączone z diamentami i naturalnymi kamieniami. Zegarek Possession symbolizuje zarówno radość i ruch, jak i ponadczasowość.

Kolekcję Possession marki Piaget zna każda miłośniczka biżuterii. To jeden z evergreenów, podobnie jak pierścionek Trinity marki Cartier czy słynna Alhambra firmy Van Cleef & Arpels. Wzór ma prawie 30 lat – powstał w 1990 r., a motywem przewodnim są w nim dwie połączone z sobą obrączki, z czego jedna jest ruchoma (obrączki symbolizują wieczną miłość). Od swojej premiery kolekcja Possession stale się powiększała – powstawały różne wersje pierścionków (z różnokolorowego złota, z diamentami lub bez), a później też zawieszki, kolczyki, bransolety i w końcu zegarki.

W tym roku model Possession otrzymał nie tylko kolorowe paski, lecz także oryginalne, kolorowe tarcze. Jego gorąca premiera odbyła się w otoczeniu palm na styczniowym SIHH w Genewie. Stoisko firmy Piaget przypominało egzotyczną wyspę. Na zewnątrz szary, wietrzny i deszczowy dzień, a w środku lato: bujna roślinność, sztuczny wodospad z odgłosami spadającej wody i w centralnej części stoiska, przy sztucznym basenie – barek serwujący drinki (z palemką lub bez). Wszystko wyglądało tak naturalistycznie, że już drugiego dnia ktoś wpadł do „basenu”.

Stoisko Piaget - SIHH 2018
Stoisko Piaget – SIHH 2018

Gorąca atmosfera udzielała się wszystkim odwiedzającym, więc każdy szedł odpowiednio nastrojony na prezentację nowości marki Piaget, też utrzymaną w egzotycznych klimatach. Twarzą nowej kampanii reklamującej biżuterię i zegarki z kolekcji Possession jest holenderska modelka Doutzen Kroes, którą na Ibizie sfotografował duet Mert & Marcus. Błękitne niebo, woda i egzotyczna roślinność tworzyły świetne tło dla kolorowych pasków i tarcz zrobionych z naturalnych kamieni. Piaget pokazał kilkanaście wersji zegarka Possession: w kopercie (średnica 29 lub 34 mm) ze stali lub złota (różowego lub białego), z pierścieniem wysadzanym (dwoma lub jednym rzędem) albo pozbawionym brylantów, a także z oryginalnymi tarczami z malachitu, karneolu, lapisu lazuli i turkusu.

Piaget Possession
Piaget Possession

Każda z nich ma obrotowy pierścień (odniesienie do pierścionków Possession) i osadzony w nim przynajmniej jeden brylant, a warianty z posrebrzaną tarczą mają dodatkowo jedenaście diamentowych indeksów godzinowych. Model Possession wskazuje tylko godziny i minuty obsługiwane za pomocą kwarcowego mechanizmu, także pochodzącego z warsztatów marki Piaget. Jednak tutaj nie liczy się ilość dodatkowych funkcji, lecz estetyka – Possession to elegancki zegarek biżuteryjny, który zmienia się, gdy zmienimy kolor paska (jest uszyty ze skóry aligatora) lub wybierzemy wersję z kolorową tarczą. Warianty w złotej kopercie są oferowane z dodatkowym paskiem, dzięki czemu właścicielka ma do wyboru dwa kolory.
Najciekawsze są oczywiście modele z kolorowymi tarczami zrobionymi z naturalnych kamieni – ciemnoniebieskiego lapisu lazuli, czerwonego karneolu, błękitnego turkusu i soczystozielonego malachitu. W zestawieniu z kolorowymi bransoletami wyglądają bardzo energetyzująco.

Piaget Possession
Piaget Possession

Kolekcję Possession uzupełnia ekstrawagancka wersja Haute Couture z szeroką, plecioną bransoletą z różowego złota, zieloną tarczą z malachitu i otaczającym ją podwójnym pierścieniem wysadzanym 162 brylantami. Ale ta wersja jest już raczej zarezerwowana na większe wyjścia.