TAG Heuer Formula 1 Lady – Basel 2018

Jeden zegarek, wiele możliwości. W najnowszej kolekcji Formula 1 Lady samemu można zmienić wygląd swojego czasomierza wybierając wariant bardziej sportowy lub elegancki.

Seria Formula 1 została wprowadzona na rynek w latach 80. XX w., a dokładnie w 1986 r. To był dosyć ważny moment w historii firmy, ponieważ Formula 1 była częścią pierwszej kolekcji pod nową marką TAG Heuer (po przejęciu udziałów w firmie Heuer przez grupę Techniques d’Avantgarde, w 1985 r. nazwa została zmieniona na TAG Heuer). Modele z nowej linii o nazwie Formula 1 różniły się od znanych zegarków Carrera i Monaco tej marki, które mimo sportowych skojarzeń wyglądały dosyć klasycznie. Tu królowały nowoczesne materiały, odważniejsze wzornictwo i kolory. Poza tym, zegarki Formula 1 miały mechanizmy kwarcowe i były tańsze niż inne modele TAG Heuera. Z czasem wiele się zmieniło: w serii pojawiły się mechanizmy mechaniczne, więc i ceny bardziej się wyrównały.

TAG Heuer Formula 1 Lady
TAG Heuer Formula 1 Lady

W tym roku firma wprowadziła nową, całkowicie przerobioną wersję modelu Formula 1 Lady. Zegarek ma wymienny pasek, czyli właścicielka może sama zastąpić go paskiem w innym kolorze (a wybór jest spory: od brązowego, niebieskiego, białego, czerwonego, czarnego po zielony) lub stalową bransoletą i nie musi za każdym razem chodzić do zegarmistrza. Dzięki temu, Formula 1 Lady stał się modnym, funkcjonalnym czasomierzem, który w zależności od nastroju właścicielki zmienia się w sportowy lub bardziej stylowy model.

TAG Heuer Formula 1 Lady
TAG Heuer Formula 1 Lady

Koperta (wodoszczelność do 100 m) tego modelu jest lekko wydłużona i zrobiona ze stali (może być pokryta czarną powłoką PVD) i ma średnicę 32 lub 35 mm. Ten kształt dodatkowo podkreślają okrągły pierścień otaczający tarczę (z nacięciami kojarzonymi z serią Formula 1 lub wysadzany brylantami) oraz polerowane i satynowane powierzchnie.
Na tarczy (w kolorze srebrnym, granatowym lub czarnym) wyróżniają się masywne indeksy, duża arabska cyfra dla godz. 12 oraz datownik na godz. 3 (wszystkie funkcje obsługuje mechanizm kwarcowy). Każda z wersji ma inny charakter, a możliwość wymiany pasków daje właścicielce zegarka dodatkową szansę na zmianę stylu zegarka.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

TAG Heuer Formula 1 Lady

Producent TAG Heuer
Nazwa modelu Formula 1 Lady
Mechanizm kwarcowy
Tarcza srebrna, granatowa lub czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 32 lub 35
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany, bransoleta