TAG Heuer Carrera Lady i Cara Delevingne

Do wyboru, do koloru: mechaniczny lub kwarcowy, z białą, szarą, fioletową, niebieską lub czarną tarczą. W najnowszej kampanii, odświeżony model Carrera Lady nosi modelka i aktorka Cara Delevingne, od kilku lat ambasadorka marki TAG Heuer.

Zegarka Carrera nie trzeba przedstawiać – obok Monaco i Monzy to najbardziej znany model marki TAG Heuer. Damska wersja jest klasycznym zegarkiem o cechach „sportowca”, o czym świadczy większa wodoszczelność koperty (do 100 m, a nie jak w przypadku większości klasycznych zegarków do 50 m). Wygląd Carrery Lady został odświeżony dwa lata temu, jednak tamta wersja miała typowo sportowy charakter. Po kolejnych modyfikacjach, zegarek prezentuje się teraz bardziej klasycznie i kobieco. Ma dużo węższy pierścień otaczający tarczę, delikatniejsze indeksy godzinowe i okno datownika w trapezowym, a nie kwadratowym kształcie. Klientki mogą przebierać w różnych wersjach: mechanicznej, kwarcowej, z tarczą w kolorze białym, szarym, fioletowym, niebieskim lub czarnym.

TAG Heuer Carrera Lady Quartz
TAG Heuer Carrera Lady Quartz

Koperta nowej Carrery Lady jest zrobiona ze stali i ma optymalną średnicę (36 mm). Dzięki wydłużonym, wygiętym uszom obudowa wygląda smuklej i dobrze układa się na nadgarstku. Zarówno koperta, jak i uszy są ozdobione szlifami dekoracyjnymi: niektóre powierzchnie są polerowane, inne satynowane. Dla tego modelu, firma TAG Heuer oferuje różne paski. Wprawdzie dla wersji mechanicznej jest przewidziany tylko jeden: ciemnoszary, perforowany, uszyty ze skóry aligatora (lub do wyboru: stalowa bransoleta). Jednak w kwarcowych wariantach paski są dostępne w kilku różnych kolorach, m.in. fioletowym i niebieskim.

TAG Heuer Carrera Lady Automatic
TAG Heuer Carrera Lady Automatic

Przejdźmy teraz do tarczy i otaczającego ją pierścienia. Pierścień jest dosyć wąski (może być wysadzany 54 brylantami), dlatego optycznie powiększa i tak bardzo czytelny cyferblat. Wersja mechaniczna ma minimalistyczną, białą tarczę zrobioną z masy perłowej, która mieni się w każdym, nawet sztucznym świetle. Oprócz tarczy, błyszczą się też rodowane indeksy godzinowe oraz wskazówki. Wskazania czasu są bardzo czytelne, także dzięki wyraźnie zaznaczonej podziałce sekundowej oraz powłoce antyrefleksyjnej, którą jest pokryte szafirowe szkło (powłoka jest z obu stron).

Wersja mechaniczna Carrery Lady ma przezroczysty dekiel z szafirowego szkła, pod którym widać automatyczny mechanizm, tj. kaliber 5 z 38-godzinną rezerwą chodu. W modelach kwarcowych, stalowy dekiel jest ozdobiony logo marki TAG Heuer, nazwą kolekcji oraz wzorem nawiązującym do związków Carrery ze sportami motorowymi.

TAG Heuer Carrera Lady i Cara Delevingne
TAG Heuer Carrera Lady i Cara Delevingne

Aby pokazać, że mimo historii sięgającej początku lat 60. XX w., Carrera jest nowoczesnym zegarkiem, w jego najnowszej kampanii reklamowej wystąpiła Cara Delevigne, aktorka i jedna z najbardziej szalonych postaci modelingu (jest m.in. ambasadorką marki TAG Heuer). Możemy ją obejrzeć w nowoczesnych, klasycznych stylizacjach, do których idealnie pasuje każda wersja nowej Carrery.