TAG Heuer Aquaracer Ladies

Sportowy styl, morskie akcenty i koperta wodoszczelna do 300 m, a w wersji nieco bardziej casualowej biała tarcza zrobiona z masy perłowej – jak widać, inspirowany sportami wodnymi Aquaracer jest funkcjonalny i szykowny jednocześnie.

Do tej pory damski Aquaracer dostępny był w przeróżnych wariantach: z mniejszą (o średnicy 27 lub 32 mm) lub większą (35 mm) kopertą, z mechanizmem kwarcowym lub automatycznym, jasną lub ciemną tarczą, z diamentami lub bez. Tym razem, firma TAG Heuer stworzyła trzy neutralne wersje, zachowujące jednak sportowy charakter Aquaracera.

TAG Heuer Aquaracer Ladies
TAG Heuer Aquaracer Ladies

Zacznijmy od koperty: jest większa (średnica 35 mm) i ma typowy dla tej serii, dwunastokątny pierścień ozdobiony sześcioma polerowanymi elementami oraz 60-minutową podziałkę. Do sportowego stylu pierścienia jest dopasowana duża, zakręcana koronka, z obu stron zabezpieczona specjalną ochroną. Te cechy (jednostronnie obrotowy pierścień, zakręcana koronka, wodoszczelność do 300 m i wyraźne wskazówki oraz indeksy godzinowe) świadczą o „nurkowym” rodowodzie Aquaracera.

W najnowszych wersjach tarcza ma kolor ciemnoniebieski lub biały. Na tym przykładzie widać, jak jeden detal potrafi zmienić styl tego samego zegarka. Poziome pasy ozdabiające niebieską tarczę, kojarzą się z morskimi klimatami i pofałdowanym piaskiem na plaży. Ta wersja wygląda jak rasowy zegarek dla nurków (obojętnie, czy wybierzemy wariant ze stalową bransoletą czy ten z ciemnoniebieskim, gumowym paskiem). Zaś Aquaracer z białą tarczą, zrobioną z masy perłowej swoim wyglądem bardziej przypomina modele casualowe, idealne do noszenia na co dzień.

Na tarczy każdej z wersji widać wyraźnie zaznaczoną podziałkę sekundową, pogrubione wskazówki i grube, nakładane indeksy godzinowe (jedne i drugie są pokryte masą świecącą, co ułatwia odczytanie czasu w ciemności i pod wodą). Jest jeszcze niewielkich rozmiarów datownik na godz. 3 i chroniące tarczę, szafirowe szkło, pokryte powłoką antyrefleksyjną. Za wszystkie wskazania, tj. godziny, minuty, sekundy oraz datownik, odpowiada kwarcowy mechanizm.