Nomos Glashütte Metro Roségold 33 [cena]

Srebrzysto-biała tarcza, szare indeksy godzinowe i oryginalna podziałka minutowa w kolorze fioletowym, a nad nią proste wskazówki z różowego złota. W najnowszym modelu Metro Roségold 33 minimalistyczny design łączy się ze zmysłową, kobiecą nutą.

Mimo, że niemiecka marka Nomos Glashütte jest dosyć młoda w porównaniu ze znanymi firmami szwajcarskimi, jej projekty są już doskonale znane. Jednym z nich jest Metro – zegarek, który po raz pierwszy pojawił się w 2014 r. i do tej pory występował w różnych wersjach: miał wskaźnik rezerwy chodu, duży datownik, większą lub mniejszą kopertę, a także oryginalne, miętowe lub czerwone detale. Wzornictwo modelu Metro zostało wyróżnione na prestiżowych konkursach, na przykład red dot, German Design czy iF Design Award.

W 2017 r. zegarek pojawił się jako Metro Roségold neomatik 39, tj. w złotej kopercie o średnicy 39 mm oraz z nowoczesnym mechanizmem neomatik (kaliber DUW 3001), stworzonym we własnej manufakturze. Ze względu na gabaryty, złoty Metro był przeznaczony dla mężczyzn, choć jego wzornictwo jest na tyle neutralne, że odpowiada także kobietom (jak w przypadku większości modeli tej marki).

Nomos Glashütte Metro Roségold 33
Nomos Glashütte Metro Roségold 33

W tym roku, marka Nomos Glashütte pokazała wersję, która idealnie pasuje na kobiecy nadgarstek. Metro Roségold 33 ma niewielką kopertę o średnicy 33 mm i bardzo prostą tarczę z subtelnie zaznaczonymi detalami. Zrobione z różowego złota obudowa oraz koronka są idealnie okrągłe. Te krągłości powtarzają się też na wydłużonych uszach, dzięki którym zegarek wydaje się dużo lżejszy i smuklejszy.

Nomos Glashütte Metro Roségold 33
Nomos Glashütte Metro Roségold 33

Na tarczy dominuje biel i szarość przełamana delikatną podziałką minutową w kolorze fioletowym oraz smukłymi wskazówkami ze złota utrzymanymi w ciepłym, różowym odcieniu. Z każdej strony widać niebanalną prostotę i powściągliwość. Nawet mały sekundnik na godz. 6 zbytnio nie rzuca się w oczy. Taki sam obraz ukaże się nam, gdy obrócimy zegarek: widoczny pod przezroczystym deklem, ręcznie nakręcany mechanizm ma niemal architektoniczną strukturę. Płaski kaliber Alpha (wysokość 2,6 mm) to dzieło zegarmistrzów z firmy Nomos (przy pełnym nakręceniu ma 43-godzinną rezerwę chodu).

Nomos Glashütte Metro Roségold 33
Nomos Glashütte Metro Roségold 33

Jak wspomniałam, nowy Metro nie należy do okazałych zegarków, które kłują w oczy bogactwem detali. Tego umiarkowanego wzornictwa nie zakłóca też dobrze dopasowany, beżowy pasek uszyty z zamszowej skóry (bonusem jest system szybkiej wymiany pasków, więc nie trzeba iść do serwisu, gdy chcemy zmienić pasek na inny).

Nomos Glashütte Metro Roségold 33
Nomos Glashütte Metro Roségold 33
Nomos Glashütte Metro Roségold 33

Patrząc na model Metro Roségold 33 nasuwa się jedno skojarzenie: skromność. Można powiedzieć za Smarzowskim: złote, a skromne. Cena: 5 600 EUR (~24 000 PLN).

Nomos Glashütte Metro Roségold 33

Producent Nomos Glashütte
Nazwa modelu Metro Roségold 33
Mechanizm manualny
Symbol mechanizmu Alpha
Rezerwa chodu (h) 43
Tarcza srebrzysto-biała
Koperta różowe złoto
Średnica (mm) 33