Longines Conquest Moonphase Ladies

Sportowy to nie znaczy zawsze to samo. W kolekcjach marki Longines sport najczęściej idzie w parze z elegancją. Przykładem jest seria Conquest i najnowszy model Conquest Moonphase Ladies ze wskazaniami faz Księżyca.

Kolekcja Conquest została wprowadzona na rynek w 1954 r. i od tamtej pory regularnie pojawiają się w niej modele o sportowych cechach i wyważonym wzornictwie typowym dla marki Longines. Najnowszy zegarek z tej serii ma wskazania faz Księżyca – funkcję kojarzoną raczej z klasycznymi modelami. Model Conquest Moonphase Ladies jest oszczędny w formie: ma solidną, stalową kopertę (średnica 29,5 lub 34 mm) z wyraźnie zaznaczonym pierścieniem, która łagodnie przechodzi w stalową bransoletę. Na białej, srebrnej lub czarnej tarczy wyróżniają się grube wskazówki, powiększone indeksy godzinowe, dwie duże cyfry dla godz. 6 i 12 oraz surowy datownik na godz. 3. Z kolei wskazania faz Księżyca na godz. 6 dodają temu zegarkowi nieco elegancji.

Longines Conquest Moonphase Ladies
Longines Conquest Moonphase Ladies

Firma Longines oferuje też wersję bardziej biżuteryjną – z tarczą zrobioną z masy perłowej i brylantowymi indeksami godzinowymi. Ale sportowy wygląd to nie wszystko: Conquest Moonphase Ladies ma też cechy zegarka sportowego, dlatego jego koperta jest wodoszczelna do 300 m, a koronka ma specjalną ochronę zabezpieczającą przed uderzeniami. Za wszystkie wskazania odpowiada w nim kwarcowy mechanizm.

Longines Conquest Moonphase Ladies
Longines Conquest Moonphase Ladies