Glashütte Original PanoMatic Luna w wersji damskiej

Skomplikowany mechanizm opakowany w elegancki sposób, z bardzo kobiecymi elementami na zewnątrz: mieniącą się tarczą, rubinami i diamentami oraz krwistoczerwonym paskiem. Model PanoMatic Luna intryguje pod każdym względem, a nie tylko ładnie wygląda.

Jeszcze kilka lat temu, różnice między zegarkami damskimi, a męskimi zaczęły się zacierać. Nie minęło jednak wiele czasu, a producenci zorientowali się, że nie tędy droga. Kobiety stały się ważniejszymi i coraz bardziej wymagającymi klientami, wskutek czego dzisiaj mamy prawdziwy urodzaj na skomplikowane modele damskie. Daleko jeszcze do klęski urodzaju, ale i tak jest nieźle.

Glashütte Original PanoMatic Luna
Glashütte Original PanoMatic Luna

Jedną z firm, która idzie z duchem czasu, jest niemiecka manufaktura Glashütte Original. Tym razem GO proponuje kobietom klasykę w wersji skomplikowanej, czyli model PanoMatic Luna z kilkoma atrakcyjnymi (także wizualnie) funkcjami dodatkowymi. Zacznijmy od wskazań faz Księżyca, na które uwagę zwraca drugi człon nazwy zegarka.

Glashütte Original PanoMatic Luna
Glashütte Original PanoMatic Luna

Wskazania znajdują się na godzinie 2, czyli w nietypowym miejscu (najczęściej producenci umieszczają je na godzinie 6 lub 12) i są zaznaczone w bardzo dyskretny sposób. Srebrzysty księżyc oraz otaczające go gwiazdy delikatnie wyróżniają się na jasnoszarym tle i nie przytłaczają białej tarczy zrobionej z macicy perłowej. Swój idealnie okrągły kształt księżyc zawdzięcza umiejętnościom rzemieślników pracujących w manufakturze wytwarzającej tarcze w Pforzheim (należącej do firmy Glashütte Original). Po drugiej stronie tarczy widać wskazania czasu z oryginalnymi, rubinowymi indeksami godzinowymi (w sumie jest 18 małych rubinów) i małym sekundnikiem typowym dla modeli z serii PanoMatic. Z kolei pod wskazaniami faz Księżyca znalazł się duży datownik ze wskazaniami w dwóch oknach o owalnym kształcie. Na tarczy każdy element ma zaokrąglony kształt – nie ma żadnych kątów i kantów. Otaczający tarczę pierścień, wysadzany 64 brylantami (0,95 kr) tworzy ładną oprawę dla wszystkich wskazań plus dodatkowo je rozświetla.

Glashütte Original PanoMatic Luna
Glashütte Original PanoMatic Luna

Zegarek jest opakowany w stalową kopertę o średnicy 34 mm, która ma dekoracyjną koronkę z osadzonym rubinem. Obracając kopertę od strony dekla zobaczymy równie ciekawy obrazek: pięknie ozdobiony, automatyczny mechanizm (kaliber 90-12), stworzony we własnej manufakturze. Mechanizm ma kilka cech typowych dla najlepszego, niemieckiego zegarmistrzostwa kojarzonego z miejscowością Glashütte, na przykład regulację precyzyjną w kształcie łabędziej szyi i charakterystyczne dla tego regionu ozdobne szlify. W tej wersji, model PanoMatic Luna ma błyszczący, czerwony pasek uszyty ze skóry aligatora i zakończony zapięciem na trzpień. Zegarek pochodzi z limitowanej serii 50 sztuk, więc będzie dostępny tylko w firmowych butikach oraz wybranych salonach.

Glashütte Original PanoMatic Luna

Producent Glashütte Original
Nazwa modelu PanoMatic Luna
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 90-12
Tarcza z masy perłowej
Koperta stal
Średnica (mm) 34
Pasek skórzany
Limitacja 50