Glashütte Original Lady Serenade Limited Edition

Delikatność naturalnej masy perłowej i chłodna biel brylantów przyprawiona czerwonymi rubinami oraz krwistoczerwonym, skórzanym paskiem. A pod tarczą – ręcznie ozdobiony, automatyczny mechanizm stworzony we własnej manufakturze. Oto specjalna wersja Lady Serenade.

Ten model jest inspirowany Walentynkami i miłością, stąd tak duża ilość czerwieni w różnych odcieniach: na pierścieniu wysadzanym 52 rubinami zaczynając (ilość rubinów nieprzypadkowa – po jednym na każdy tydzień w roku), a na eleganckim pasku uszytym ze skóry aligatora kończąc. Dlaczego warto o nim pisać? Po pierwsze, dlatego że to interesujący, klasyczny zegarek z solidnym, ładnie ozdobionym mechanizmem. A po drugie, dlatego że Lady Serenade może posłużyć za przykład niebanalnej interpretacji Walentynek, bez obowiązkowego serca w roli głównej.

Glashütte Original Lady Serenade LE
Glashütte Original Lady Serenade LE

Model Lady Serenade Limited Edition pochodzi z krótkiej, limitowanej serii 50 sztuk i nie jest częścią stałej kolekcji marki Glashütte Original, lecz pojawił się sezonowo (na krótko przed Walentynkami). Zacznijmy od tego, co widać, czyli okrągłej, stalowej koperty o średnicy 36 mm, która ma dekoracyjny pierścień wysadzany 52 rubinami i ozdobną koronkę z osadzonym rubinowym kaboszonem. Głęboka czerwień kamieni na pierścieniu w atrakcyjny sposób odznacza się na tle białej tarczy zrobionej z naturalnej masy perłowej. Wykonanie tej bardzo cienkiej i delikatnej tarczy wymagało od rzemieślników sporej wprawy oraz wyczucia, ponieważ masa perłowa jest krucha. Na gotową tarczę zostały nałożone trzy rzymskie cyfry, a także osadzone indeksy godzinowe w postaci ośmiu brylantów (Glashütte Original wykonuje wszystko we własnej manufakturze). Czas wskazywany jest tu za pomocą trzech polerowanych wskazówek zrobionych z białego złota. Jedna z nich, wskazówka sekundowa, ma przeciwwagę w kształcie znaku nieskończoności – to romantyczna aluzja do prawdziwej miłości, która będzie trwać wiecznie. Nie ma jednak obaw, że zakochana właścicielka straci poczucie czasu – nie pozwoli jej w tym precyzyjny mechanizm ze wskazaniami godzin, minut, sekund i datownikiem widocznym na godz. 6, otoczonym dwupoziomowym oknem.

Glashütte Original Lady Serenade LE
Glashütte Original Lady Serenade LE

Obracając zegarek, pod przezroczystym deklem z szafirowego szkła zobaczymy wspomniany, automatyczny mechanizm (kaliber 39-22) z 40-godzinną rezerwą chodu, stworzony we własnej manufakturze. Jak wszystkie mechanizmy firmy Glashütte Original, także i ten jest ręcznie ozdobiony i ma dwa charakterystyczne elementy: płytę 3/4 oraz regulację precyzyjną w kształcie łabędziej szyi (ta konstrukcja o bardzo oryginalnej nazwie jest stosowana przez marki pochodzące z Glashütte od 1888 r.).

Ze względu na krótką serię, nowy Lady Serenade jest dostępny w butikach marki Glashütte Original oraz kilku wybranych miejscach na świecie. Cena: 11 700 EUR lub 12 100 EUR (zależy od rodzaju zapięcia).

Glashütte Original Lady Serenade Limited Edition

Producent Glashütte Original
Nazwa modelu Lady Serenade Limited Edition
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 39-22
Rezerwa chodu (h) 40
Koperta stal
Średnica (mm) 36
Pasek skórzany
Limitacja 50