Frédérique Constant Art Déco

Jest delikatny i szykowny, a kształt jego koperty przywodzi na myśl epokę szalonych rautów, nowoczesnych wynalazków i wyzwolonych kobiet. W modelu Art Déco udało się firmie połączyć Frédérique Constant odrobinę stylu retro z konieczną domieszką współczesności.

Osoby, które lubią klimaty z przeszłości są prawdopodobnie w siódmym niebie, bo na każdym kroku widać styl retro – od wyposażenia wnętrz zaczynając i na modzie kończąc. W zegarkach kolejny rok z rzędu króluje vintage, można więc przeżyć coś w rodzaju zegarkowego déjà vu.

Frédérique Constant Art Déco
Frédérique Constant Art Déco

Idąc zatem z duchem czasu firma Frédérique Constant odświeżyła model Art Déco – chyba najbardziej kobiecy zegarek w swojej kolekcji. Art Déco ma tak dekoracyjną kopertę, że nie potrzebuje dodatkowych ozdób. Elegancka obudowa z polerowanej stali i bokami ozdobionymi żłobkowanym wzorem, ma wymiary 30 x 25 mm i jest wykończona stylizowaną koronką z osadzonym szafirem. Jej owalny kształt kojarzy się ze stylem art déco (na co wskazuje nazwa zegarka) – epoką glamouru, szalonych zabaw i rautów, wielu wynalazków oraz śmiałych i eleganckich kobiet. W podobnej estetyce jest utrzymana tarcza zrobiona z czarnej macicy perłowej i ozdobiona delikatnym giloszowanym wzorem oraz dużymi, białymi cyframi rzymskimi. Nad nią poruszają się klasyczne wskazówki (ten wzór wskazówek jest nazywany breguetowskim), najczęściej pojawiające się w eleganckich, klasycznych modelach.

Frédérique Constant Art Déco
Frédérique Constant Art Déco

Do tej prostej, ale jednocześnie wysmakowanej koperty marka Frédérique Constant proponuje miękki pasek z czarnej satyny lub stalową bransoletę. Kwarcowy model Art Déco ma spore zadatki na zegarek biżuteryjny, mimo że nie jest wysadzany kamieniami szlachetnymi.