Certina DS Action Lady [cena]

Wygląda klasycznie, zwłaszcza w wersji z błyszczącym, skórzanym paskiem. Jednak pozory mylą, ponieważ model DS Action Lady nadal zachowuje swój sportowy charakter – cechę, z którą są kojarzone zegarki marki Certina.

Nazwa DS Action odnosi się do aktywności i odporności zegarka: DS to skrót od Double Security, czyli podwójnego zabezpieczenia mechanizmu, natomiast widoczny na deklu symbol skorupy żółwia (logo Certiny) wskazuje na zwiększoną wytrzymałość zegarka.

Co w praktyce oznaczają te dwie cechy? Na przykładzie najnowszego DS Action Lady można powiedzieć, że przede wszystkim chodzi tu o podwyższoną wodoszczelność. Zegarek jest opakowany w smukłą kopertę o średnicy 34 mm, zrobioną z satynowanej i polerowanej stali, dzięki czemu wygląda jak klasyczny model. Na czytelnej tarczy w kolorze srebrnym, brązowym lub czarnym widać eleganckie wskazówki, jedenaście wydłużonych indeksów godzinowych oraz trzy połyskujące diamenty, tworzące oryginalny indeks dla godz. 12 i małe okno datownika na godz. 3. DS Action Lady jest więc uniwersalnym, nowoczesnym zegarkiem. Dodatkowo, czytelność wskazań poprawia polerowany pierścień otaczający tarczę oraz powłoka antyrefleksyjna, naniesiona na szafirowe szkło. Jednak mimo klasycznej formy, konstrukcja obudowy przypomina tę znaną ze sportowych zegarków (zakręcany dekiel oraz zakręcana koronka z zabezpieczeniem), gwarantującą kopercie wodoszczelność do 200 m.

W zależności od wersji, zegarek ma lakierowany, skórzany pasek lub stalową bransoletę (jest też dostępny wariant dwukolorowy z powłoką z różowego złota).

Za wszystkie wskazania modelu DS Action Lady odpowiada bardzo dokładny mechanizm kwarcowy ETA Precidrive™ z funkcją EOL (wskaźnik zużycia baterii), który ma certyfikat chronometru wydany przez COSC. Do zegarka jest dołączony oficjalny certyfikat chronometru potwierdzający precyzję mechanizmu Precidrive™. Ceny: od 1990 zł.

Certina DS Action Lady

Producent Certina
Nazwa modelu DS Action Lady
Mechanizm kwarcowy
Symbol mechanizmu ETA Precidrive™
Tarcza srebrna, brązowa lub czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 34
Wodoszczelność 200m
Pasek skórzany, bransoleta