Bulgari Serpenti Seduttori – Basel 2019

Uwodzi nie tylko nazwą, lecz także bardziej płaską kopertą i bransoletą z ogniwami w kształcie głowy węża. Serpenti Seduttori to nowa wersja słynnego Serpenti, jednego z najbardziej rozpoznawalnych zegarków marki Bulgari.

Harmonia, symetria, śmiałe połączenia kolorystyczne oraz bogate formy zaczerpnięte z klasycznych: greckich i rzymskich wzorców. Jednym słowem: Bulgari. Od wielu lat marka ma swój własny, niepowtarzalny styl, którego symbolem stał się wąż. Ten motyw nie jest niczym nowym. Jeszcze w czasach starożytnych Rzymian wąż był uznawany za synonim mądrości, odrodzenia i witalności, a później (za sprawą Biblii) także pokusy. W biżuterii ten wzór pojawił się w XIX w., a popularny stał się za sprawą innego jubilera, Frédérica Boucherona. Bulgari sięgnął po ten motyw w latach 50. XX w., bo wtedy powstała, słynna dziś, bransoleta kształcie węża, idealnie pasująca do starożytnych inspiracji tej marki. Zegarki z serii Serpenti (po włosku węże) to już bardziej współczesna historia. Wąż jest w nich interpretowany na różne sposoby: od odpowiednio wyprofilowanej koperty poczynając, na bransolecie lub pasku kończąc.

W swoim najnowszym wcieleniu, słynny Serpenti przekształca się w Serpenti Seduttori, czyli jeszcze bardziej uwodzicielską wersję (seduttore to po włosku uwodziciel). Zacznijmy od koperty: ma kształt głowy węża lub kropli, jak kto woli. Poza tym, jest niewielka (średnica 33 mm), bardziej płaska niż koperty poprzednich modeli Serpenti i zrobiona ze złota (białego, różowego, lub żółtego). Klientki mają do wyboru wersję z polerowanym pierścieniem lub tę, bardziej biżuteryjną, z pierścieniem wysadzanym 38 brylantami (0,38 kr). Dodatkowymi ozdobami tego zegarka są finezyjna koronka z osadzonym kamieniem (różowy rubelit, rubin lub w wersji z białego złota – niebieski, szafirowy kaboszon) oraz nowa, elastyczna bransoleta, tworząca z kopertą jednolitą całość.

Bulgari Serpenti Seduttori
Bulgari Serpenti Seduttori

Bransoleta składa się z trzech rzędów nietypowych, sześciokątnych ogniw przypominających kształtem głowę węża. Charakterystyczne ogniwa przypominają swoim wyglądem te z pierwszego modelu z serii Serpenti. Przy tak dekoracyjnej oprawie, jasna, opalizująca tarcza jest bardzo prosta. Można nawet powiedzieć: minimalistyczna. Widać na niej tylko dwie wskazówki (godzinową i minutową), dwie duże rzymskie cyfry i powiększone indeksy godzinowe.
Teoretycznie, model Serpenti Seduttori jest zegarkiem casualowym, choć jego uniwersalny design świetnie sprawdzi się też na wielkie wyjścia.

Bulgari Serpenti Seduttori

Producent Bulgari
Nazwa modelu Serpenti Seduttori
Mechanizm kwarcowy
Koperta złoto
Średnica (mm) 33
Pasek bransoleta