Bovet Miss Audrey

Z wyglądu piękne cacko biżuteryjne, a w rzeczywistości trzy w jednym: zegarek naręczny, luksusowa zawieszka i elegancki czasomierz na biurko. Model Miss Audrey nie ma wielu funkcji dodatkowych, a mimo to jest interesujący pod względem technicznym.

Znakiem rozpoznawczym modelu Miss Audrey jest oryginalna koperta, dzięki której czasomierz przekształca się w jeden z trzech przedmiotów: klasyczny zegarek naręczny, biżuteryjną zawieszkę lub miniaturowy zegar konsolowy.

Bovet Miss Audrey
Bovet Miss Audrey

Tę oryginalną metamorfozę umożliwia opatentowany system Amadeo, nad którym konstruktorzy z firmy Bovet pracowali 7 lat. Wymyślny mechanizm jest banalnie prosty w obsłudze, więc nie wymaga wielu zabiegów ze strony właścicielki zegarka. Aby czasomierz zmienił się w dekoracyjną zawieszkę wystarczy wcisnąć jednocześnie oba dekoracyjne kaboszony mocujące górne uszy koperty i później odczepić pasek. Do tego nie jest potrzebny ani zegarmistrz ani żadne specjalistyczne narzędzia. Po zdjęciu paska (satynowy lub ze skóry aligatora), zegarek może być noszony na eleganckim, stalowym łańcuszku lub służyć jako miniaturowy zegar konsolowy (jako podpórka służy specjalny pierścień znajdujący się od strony dekla).

Bovet Miss Audrey
Bovet Miss Audrey

Miss Audrey ma lekką, stalową kopertę (średnica 36 mm) z pierścieniem i uszami wysadzanymi brylantami (103 brylanty o masie 0,99 kr). Oprócz diamentów, zegarek ma też inne elementy dekoracyjnie, jak choćby ciemnoniebieską tarczę z macicy perłowej ozdobioną giloszowanym wzorem i dyskretnymi indeksami (w tym czterema diamentowymi), wskazówki o fantazyjnym kształcie oraz mały, okrągły datownik na godz. 6. Za wskazania godzin, minut i datownika odpowiada automatyczny mechanizm z 42-godzinną rezerwą chodu.

Bovet Miss Audrey
Bovet Miss Audrey

Bovet Miss Audrey

Producent Bovet
Nazwa modelu Miss Audrey
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza ciemnoniebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 36
Pasek skórzany