Alpina Comtesse – Basel 2019 [cena]

Sportowy sznyt, praktyczne funkcje dodatkowe i kilka eleganckich detali. Tutaj liczy się funkcjonalność oraz codzienna wygoda, dlatego Comtesse ma ergonomiczną bransoletę oraz bardzo czytelną tarczę.

Zegarek Comtesse był już dostępny w wersji z automatycznym mechanizmem (na przykład pierwsza seria z 1963 r.) i jako smartwatch (Comtesse Horological Smartwatch z 2017 r.). Tym razem pojawia się w wariancie pasującym do wielu codziennych stylizacji.

Alpina Comtesse
Alpina Comtesse

Można więc o nim powiedzieć, że to dwa w jednym. Z jednej strony ma trochę sportowy charakter, o czym świadczą chociażby: funkcjonalna, stalowa bransoleta (także ta w wersji dwukolorowej), bardzo czytelna tarcza z dużymi indeksami godzinowymi oraz poruszające się nad nią szerokie wskazówki. Poza tym, jak w każdym sportowym zegarku, indeksy i wskazówki są pokryte masą świecącą, dzięki czemu wskazania czasu widać też w ciemności. Z drugiej strony, w nowym Comtesse widać kilka bardzo kobiecych elementów, na przykład niewielką, stalową kopertę o średnicy 34 mm i delikatną tarczę zrobioną z jasnej lub ciemnej masy perłowej.

Alpina Comtesse
Alpina Comtesse

Jeżeli chodzi o funkcje, to projektanci postawili na wygodę, dlatego na tarczy, oprócz czytelnych wskazań czasu widać też datownik (jego okno znajduje się na godz. 6). Za wszystkie wskazania odpowiada kwarcowy mechanizm.

Klientki mają do wyboru cztery wersje, w tym dwie, które można uznać za biżuteryjne, ponieważ zamiast tradycyjnych indeksów zastosowano błyszczące brylanty. Ceny: od 3 500 do ok. 4 300 PLN.

Alpina Comtesse

Producent Alpina
Nazwa modelu Comtesse
Mechanizm kwarcowy
Tarcza masa perłowa
Koperta stal
Średnica (mm) 34
Pasek bransoleta